село СЕМЕНІВКА

Село Семенівка знаходиться на правому березі річки Молочна, вище за течією на відстані 0,5 км розташоване село Тамбовка, нижче за течією на відстані 1 км розташоване місто Мелітополь, на протилежному березі - село Вознесенка. Поруч проходить автомобільна дорога Т 0401.

 

Історичні відомості: Семенівка (Сорокове) засноване 1813 року переселенцями із сіл Чернігівки і Андріївки Бердянського повіту. Згодом сюди прибуло кілька сімей з Дніпровського повіту, а також з Малої Білозерки Мелітопольського повіту. Протягом 1830–1832 рр. тут поселилися державні селяни з Миргородського повіту Полтавської та Білгородського повіту Харківської губерній, а в 50-х роках — з Курської та Орловської губерній.

За народними переказами, назва села Сорокове походить від назви місця заснування — сорокової дільниці. З 50-х років переселенці з Орловської губернії стали нази¬вати його Семенівкою в пам'ять про рідне село на батьківщині. Ця назва й була офіційно затверджена у 1870 році.

Станом на 1886 рік у селі Семенівка Терпіннівської волості Мелітопольського повіту Таврійської губернії мешкало 1658 осіб, налічувалось 224 двори, існували православна церква, школа та лавка.

Наприкінці XIX-початку XX ст. в Семенівці діяли чотири школи - дві церковноприходські та дві школи грамоти. У 1875 р відкрили бібліотеку, що налічувала 1,2 тис. книг. Напередодні Першої світової війни в Семенівці налічувалося 400 дворів і проживало 3 546 чоловік.

В радянський час в Семенівці працював колгосп «Шлях Леніна».

Економіка: «Агротехполіс», ПП.«ВВМ». На території Семенівської сільської ради працюють біля двохсот підприємств,установ і організацій різних форм власності.

Об'єкти соціальної сфери:

  • Школа. Крім дітей з Семенівки, в школу приїжджають учні з сіл Семенівської сільради - Обільного, Тамбовки і Рівного. У 2012 році для підвезення дітей школа отримала шкільний автобус;
  • ДНЗ”Казка”, який  відвідують близько 120 дітей;
  •  Амбулаторія загальної практики сімейної медицини;
  • Бібліотека. У 2012 році було відкрито нове приміщення бібліотеки;
  • Будинок культури містить 22 клубних формування,в якихзаймається 290 учасників, із них 211 дітей. Два колективи мають звання: “Народний самодіяльний вокально-інструментальний ансамбль “Товариш пісня”, та “Зразковий самодіяльний хореографічний ансамбль "Цвіт";
  • Поштове відділення, яке обслуговує с.Семенівка, Тамбовка, Рівне;
  • Відділення Ощадбанку;
  • Храм архангела Михаїла. Підпорядкований Запорізька єпархія УПЦ Української православної церкви Московського патріархату.

 

село Тамбовка

Географічне розташування: село Тамбовка знаходиться на правому березі річки Молочна, вище за течією на відстані 1,5 км розташоване смт Мирне, нижче за течією на відстані 0,5 км розташоване село Семенівка. До села примикають великі садові масиви.

Населення становить 368 осіб.

Історія: На околиці Тамбовки і Семенівки були виявлені залишки двох поселень епохи бронзи (II тисячоліття до н. е.) і одного поселення скіфського часу (V—IV ст. до н. Е.)

Тамбовка була заснована 1805 року.

9 жовтня 1943 року село було звільнено від фашистів, і тепер 9 жовтня в Тамбовці святкується день села.

2004 року було розпочато будівництво газопроводу, і 23 травня 2008 року село було газифіковане.

Об'єкти соціальної сфери:

Храм апостола Іоанна Богослова. Підпорядкований Запорізькій єпархії УПЦ Української православної церкви Московського патріархату.

Будинок культури

Бібліотека філія № 22

Економіка: ТОВ «Трина» — консервний завод.

Пам'ятки:

Старобердянське лісництво

Поруч з Тамбовкою, на протилежному березі Молочної річки, знаходиться Старобердянське лісництво — один з найстаріших на ​​України лісових масивів у степовій зоні, закладений Й. Й. Корнісом в 1846 році. У лісництві ростуть більше 165 деревних і чагарникових порід, багато з яких екзотичні для України, мешкають 40 видів звірів і 50 видів птахів. У 1974 році лісництво оголошено державним заказником.

 

«Запорізькі козаки пишуть листа турецькому султану»

Скульптурна композиція «Запорізькі козаки пишуть листа турецькому султану» була відкрита в 2009 році, напередодні Дня козацтва. Натхненна знаменитою картиною Іллі Рєпіна і виготовлена ​​з металу майже 60 років тому місцевим майстром, учасником Великої Вітчизняної війни Володимиром Федоровичем Дороніним, отримала друге життя завдяки скульптору Борису Тихоновичу Солянику.